Site Meter

joi, 26 iulie 2012

Meci amical câştigat cu trei goluri de Progresul Pecica

Progresul Pecica a jucat miercuri după-masă al doilea meci de pregătire după cel de sâmbăta trecută cu Şoimii Tauţ.
De data aceasta a fost vorba despre un meci amical internaţional, împotriva celor de la Csanádpalotai FC din localitatea maghiară Csanádpalota.

Cele două echipe s-au întâlnit de la ora 18, pe o vreme răcoroasă, dar înnorată, ceea ce a afectat numărul spectatorilor, puţini ieşind la stadion de frica ploii, care a şi venit spre sfârşitul meciului.
Întâlnirea a fost una reuşită, cu destule ocazii de gol şi joc bun din partea ambelor echipe.

Primul gol a fost marcat de către Baicu de la Progresul, la pauză scorul fiind de 1 - 0.
După pauză, echipa de fotbal a oraşului nostru a rămas în formă şi a mai marcat de două ori, prin Nadiu şi Ponta A.
Sâmbătă, tot de la ora 18, Progresul va întoarce vizita celor din Csanádpalota pentru un alt meci amical.

Reuters US: Latest News